Instruktor Fitness

 

Toužíte si vytvarovat postavu podle svých představ, nemáte odvahu začít a nebo naopak už dlouho děláte co můžete a stále se vám to nedaří?
Rádi Vám nabídneme řešení. Naše služby jako osobní trenér při návštěvách fitness centra, poradce při stravování a sestavení jídelníčku, volbě vhodných výživových doplňků a také průběžný dohled při dosahování Vašich cílů.
Volba začít je jen na Vás. Na nás zůstává být Vaším osobním pomocníkem při vylepšování postavy a poskytnout Vám efektivní rady a odbornou pomoc.

 

 

Služby

výběr pohybových aktivit

Sestavení cvičebního plánu a instruktáž formou tréninku.

Cvičební plán bude sestaven na Vaše přání (redukce hmotnosti, zpevnění těla, nápravné cvičení, …).

Během tréninku se naučíte provádět cviky podle sestaveného plánu a zvolíte si intenzitu-frekvenci jednotlivých tréninků.

Následně můžete cvičit s naším vedením, nebo podle plánu samostatně.

Po 4-6 týdnech je potřeba sestavit nový plán navazující na dosažené výsledky cvičení

 

Před prvním tréninkem společně konzultujeme Vaše osobní cíle, očekávání a také důvody proč začínáte cvičit. Zhodnotíme Váš zdravotní stav, životosprávu, a dohodneme přiměřený typ tréninku. Začátečníkům ochotně vysvětlíme, co vše obnáší pravidelné návštěvy fitness centra a poradíme Vám s výběrem osobního sportovního vybavení, potravinových doplňků.

Společné cvičení s trenérem Vás motivuje k dosažení cílů stanovených před rozhodnutím začít cvičit, udržet pravidelnost tréninků a nepřestat s cvičením z důvodů slabé vůle. Váš věk ani současný stav není překážkou pro začátek změny k lepšímu.

 

 

Tvarovani tela

Tvarování těla pomocí redukce tělesného tuku, nebo přibráním svalové hmoty. Redukce tuku spočívá v aerobním pohybu střední zátěže (kruhový trénink) a úpravě stravovacích zvyklostí. Počáteční fáze redukce je zaměřena na cca 20 % záporný rozdíl mezi příjmem (dieta) a výdejem (trénink) kalorií. V dalších fázích se záporný kalorický rozdíl snižuje až do rovnovážného průměrného energetického příjmu a výdeje, který je nezbytný pro udržení vzhledu postavy. Pozvolnou plánovanou redukcí dosáhnete jistě svých cílů a předejdete tzv. JOJO efektu.

Přibírání svalstva závisí opět na stravě (zvýšení příjmu hlavně bílkovin) a na systematickém přetěžování svalových partií za účelem jejich adaptace(růstu). Pro nárůst svalstva se pravidelně konzumují doplňky výživy, které obsahují větší koncentraci určitých složek běžných potravin.

K efektu Vám pomůže individuální stravovací, cvičební plán a alespoň tři tréninky týdně.

 

 

Kondiční cvičení

Cvičení – forma aktivní relaxace pro správné fungování pohybového aparátu, prevenci civilizačních chorob, udržení vzhledu-hmotnosti. Odstranění svalové nerovnováhy strečinkem (protažení zkrácených svalů) a posílením povolených svalů Vám dopomůže ke správnému držení těla.

Kondiční cvičení je prospěšné především pro osoby každého věku s jednostrannou činností, osoby s rychle nastupující únavou z pohybu, nebo vystavené psychickému stresu.